Sigara Nasıl Bırakılır?

Sigara bırakma, nikotinin kişinin bedeninde yol açtığı psikolojik ve fiziksel bağımlılığı ortadan kaldırarak bırakılır. Bu bağımlılığın ortadan kaldırılabilmesi için sigaranın insan vücudunda ne gibi değişimlere yol açtığını iyi anlamak gerekir. Sigara içerisinde yer alan nikotin beynin hem biyokimyasında hem de sinir iletiminde bazı değişimlere yol açar. Bu da bedende zararlı frekansların oluşması ile sonuçlanır. Bahsi geçen zararlı frekanslar ve disharmoni sorunu, mora terapisi sayesinde ortadan kaldırılabilir ve sigara bırakma süreci önemli ölçüde kolaylaştırılabilir.

Sigarayı Bırakmak Neden Zor?

Sigara içerisinde yer alan bazı maddeler, insan vücudunda hem fiziksel hem de psikolojik bağımlılığa yol açar. Bu bağımlılık gün içerisinde yaptığımız aktiviteler ile rutin oluşturduğunda ise sigara kişinin yaşamın bir parçası haline gelir. Bu yüzden sigarayı bırakmak istediğinde oldukça zorlanır. Kahve veya çay içerken, üzüldüğünde veya mutlu olduğunda, uyandığında veya yemek yedikten sonra sigara içme ihtiyacı duyar. Çünkü sigara, bu gibi durumlarla özdeşleşmiştir, önemli bir rutin haline gelmiştir. Birey bu rutini bırakmaya çalışırken hem fiziksel hem de psikolojik bazı zorluklarla karşılaşır. En nihayetinde ise yeterince kararlı değilse yeniden sigara kullanmaya başlar. Çünkü sigara bağımlılığı, bireyin vücudunda, üstesinden gelinmesi oldukça zor olan frekans bozulmalarına yol açar. Bu frekanslar, tekrar etme eğilimi taşılar ve tekrar edebilmek için de bireyin sigara kullanması gerekir. Neyse ki günümüzde biorezonans veya mora terapisi olarak bilinen işlem sayesinde, bu frekans bozuklukları ortadan kaldırılabilmektedir. Bu da bireyin sigarayı bırakma sürecini kolaylaştırmaktadır.

Sigara Bırakma Terapisinin Yararları Nelerdir?

Sigara bırakma terapisinin yararları arasında şunlar bulunur:

  • Bireyin sigara içme isteği azalır.
  • Sigara bırakma süreci kolaylaşır.
  • Sigara bırakma sürecinde çok daha az rahatsızlık hissedilir.
  • Sigara bırakma sürecinde hissedilen baş ağrısı ve stres gibi sorunlar azalır.
  • Sigara bırakma süreci profesyonel olarak desteklenmiş olur.

Sigara bırakma terapisinin yararları bu şekilde sıralanabilir.

Ankara Sigara Bırakma Terapisi Fiyatları 2024

Ankara sigara bırakma terapisi fiyatları ve benzer konular hakkında detaylı bilgi almak için Berk Mora Terapi ile iletişime geçebilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Call Now Button