Migren Tedavisi Ankara

Migren tedavisi Ankara, migren atakları sırasında hissedilen şikayetlerin azaltılması ve bireylerin yaşam kalitelerinin arttırılması amacıyla yapılan, özel bir uygulamadır. Beyin, birbirleri ile bağlantı halinde olan milyonlarca sinir hücresinden meydana gelir. Bu sinir hücreleri de beynin farklı katmanlarında bulunan damar ağları yardımı ile beslenir ve görevlerini yerine getirirler. Bahsi geçen sinir ve damar ağları, bazı kişilerde genetik bazı kişilerde ise çevresel etmenler nedeniyle zarar görebilir, görevlerini yaparken birtakım zorluklarla karşı karşıya kalabilirler. Buna bağlı olarak da bireyler çeşitli hastalıklar ve şikayetler deneyimlemeye başlarlar. Migren de bu hastalıkların başında gelmektedir. Ataklar halinde gelen ciddi baş ağrılarına yol açan migren hastalığı, günümüzde nüfusun önemli bir bölümünü etkilemektedir. Hastalar bu migren atakları sırasında ciddi baş ağrıları, ışık hassasiyeti, görme sorunları ve benzer şikayetler deneyimlemektedir. Biorezonans ile migren tedavisi veya mora terapi ile migren tedavisi olarak bilinen uygulama, bu şikayetlerin giderilmesi için yapılmaktadır. Yazımızın devamında ‘’Mora terapi ile migren tedavisinin avantajları nelerdir?’’, ‘’Mora terapi ile migren tedavisi nasıl yapılır?’’, ‘’Biorezonans ile migren tedavisi ne kadar sürer?’’ ve ‘’Biorezonans ile migren tedavisi nasıl yapılır?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Ankara migren tedavisi ve benzer konular hakkında detaylı bilgi almak için Berk Mora Terapi ile iletişime geçebilirsiniz.

Migren Nedir?

Migren, beyindeki sinir ve damar ağlarında, çeşitli etmenler nedeniyle meydana anormallikle sonucu gelişen bir hastalıktır. Bu hastalık ataklar halinde hissedilmektedir. Migren atağı olarak bilinen bu ataklar sırasında birey ciddi baş ağrısı sorunları deneyimlemektedir. Bu baş ağrısı da bireyin günlük yaşamını ciddi ölçüde olumsuz etkileyebilmektedir. Günümüzde gerçekleştirilen ilaç tedavileri, bu atakların sıklığını ve ataklar sırasında deneyimlenen ağrıyı azaltmaya yöneliktir. Bununla birlikte mora terapisi veya biorezonans tedavisi olarak bilinen uygulama, migrene bağlı ortaya çıkan şikayetlerin ortadan kaldırılmasında son derece etkili sonuçlar vermektedir. 

Migren Neden Olur?

Migren hastalığının ortaya çıkmasında rol oynayan en önemli faktör genetik etmenlerdir. Bununla birlikte hormon düzensizliği ve çeşitli çevresel etmenler de migrenin ortaya çıkmasında rol oynayabilmektedir.

Migren Belirtileri Nelerdir?

Migren belirtileri arasında şunlar yer almaktadır:

 • Baş ağrısı.
 • Mide bulantısı.
 • Sese duyarlılık.
 • Işığa karşı duyarlılık.
 • Görme problemleri.
 • İştahsızlık.

Migren belirtileri bu şekilde sıralanabilir. Migren atakları sırasında deneyimlenen baş ağrısı, diğer baş ağrılarına kıyasla daha şiddetlidir ve atak devam ettiği sürece bireyin günlük yaşamı ciddi ölçüde etkilenebilir.

Mora Terapi İle Migren Tedavisinin Faydaları Nelerdir?

Mora terapi ile migren tedavisinin faydaları ve avantajları arasında şunlar yer almaktadır:

 • Ağır ilaç kullanımı gerektirmediği için herhangi bir yan etkiye yol açmaz.
 • Ağrısız bir uygulamadır.
 • Migren ataklarının sıklığını azaltmada son derece etkilidir.
 • Migren atakları sırasında deneyimlenen ağrının azaltılması veya ortadan kaldırılması için etkilidir.
 • Mora terapi baş ağrısına yol açan zararlı frekansların kalıcı bir şekilde yok edilmesini sağlar.
 • Bu tedavi sonrası günlük yaşama dönülebilir.
 • Herhangi bir yan etki içermediği için son derece güvenlidir ve herkese uygulanabilir.
 • Hızlı bir uygulamadır ve gerektiğinde tekrarlanabilmektedir.

Mora terapi ile migren tedavisinin avantajları ve faydaları bu şekilde sıralanabilir.

Mora Terapi İle Migren Tedavisi Nasıl Yapılır?

Mora terapi ile migren tedavisi, herhangi bir cerrahi işlem veya ilaç uygulaması gerçekleştirilmeden, ağrısız bir şekilde yapılır. Bahsi geçen tarzda girişimsel veya medikal bir işlem gerçekleştirilmediği için mora terapiye bağlı enfeksiyon, ağrı ve benzeri yan etkiler görülmez. Mora terapi hasta için son derece konforlu bir şekilde, klasik müzik dinletisi eşliğinde yapılır.

Biorezonans İle Migren Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Biorezonans ile migren tedavisi genellikle 45 dakika kadar sürer ancak tedavi süresi uygulamanın detaylarına göre değişiklik gösterebilir. Uygulamayı gerçekleştiren uzman, tedavinin süresi hakkında daha detaylı bir bilgilendirme yapacaktır.

Biorezonans İle Migren Tedavisi Nasıl Yapılır?

Biorezonans ile migren tedavisi sırasında ilk olarak hastanın vücudundan saç veya tırnak gibi bir doku örneği alınır. Daha sonra ise bu örnek özel bir tüpe yerleştirilir ve biorezonans cihazı içine bırakılır. Bu süreçte konforlu bir koltuğa uzanan hastanın ayaklarına ve ellerine özel elektrotlar yerleştirilir. Bu elektrotlar, biorezonans cihazından gelen frekansları vücuda taşırlar. Elektrotlardan vücuda gelen frekanslar, baş ağrısına yol açan frekansların tam tersi bir karakteristiğe sahiptir. Böylece vücuttaki zararlı frekanslarla birleşir ve onları yok ederler.

Ankara Mora Terapi İle Migren Tedavisi Fiyatları 2024

Ankara mora terapi ile migren tedavisi fiyatları ve benzer konular hakkında detaylı bilgi almak için Berk Mora Terapi ile iletişime geçebilirsiniz.

Call Now Button