Sigara Bırakma Ankara

Sigara bırakma Ankara, bireyin sigarayı bırakma sürecini kolaylaştırmak ve sigara bağımlılığından kurtulmasını sağlamak için özel uygulamalar gerçekleştirilen kuruluştur. Bazı maddelerin düzenli olarak, uzun süre boyunca kullanımı insanlarda bağımlılığa yol açabilir. Birey zaman içerisinde bu maddeye karşı fiziksel ve/veya psikolojik bağımlılık geliştirebilir. Bu da birey için bahsi geçen maddeyi bırakmayı zorlaştırır. Birey bu maddeyi bırakmayı denediğinde, deneyimlediği yoksunluk şikayetleri nedeniyle günlük yaşamında bazı zorluklarla karşı karşıya kalır. En nihayetinde ise maddeyi yeniden kullanmaya başlayarak bir döngü içerisine girer. Sigara ve genel olarak tütün ürünleri, bağımlı olan bireylerde tam olarak böyle bir tepkiye neden olmaktadır. Bu da sigaranın bırakılmasını önemli ölçüde zorlaştırmaktadır.

Ankara sigara bırakma merkezlerinde gerçekleştirilen mora terapi veya biorezonans tedavisi gibi uygulamalar, bahsi geçen sigara bırakma Ankara sürecinde bireyleri desteklemek için yapılmaktadır. Böylece bireyler günden güne sigara tüketme isteklerini kaybetmekte ve hayatlarını tehdit eden sigara bağımlılığı sorunundan kurtulmaktadır. Yazımızın devamında ‘’Sigara bırakma merkezlerinde ne yapılıyor?’’, ‘’Biorezonans ile sigara bırakmanın avantajları nelerdir?’’, ‘’Mora terapi ile sigara bırakma Ankara işe yarıyor mu?’’ ve ‘’Sigarayı bırakmanın sağlığa olan olumlu etkileri nelerdir?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Ankara sigara bırakma uygulamaları hakkında detaylı bilgi almak için Berk Mora Terapi ile iletişime geçebilirsiniz.

Sigara Bırakma Merkezi Nedir?

Sigara bırakma merkezi, sigara bağımlılığından kurtulmak isteyen ancak bu süreçte zorlanan bireylerin gittiği, özel bir uygulama merkezidir. Sigara bağımlılığından kurtulmak bazı bireyler için son derece zor olabilir. Bunun en önemli nedeni sigaranın bireyde hem psikolojik hem de fiziksel bir bağımlılığa yol açmasıdır. Sigara bırakma merkezlerinde gerçekleştirilen mora terapi veya biorezonans tedavisi gibi uygulamalar sayesinde sigara bağımlılığından etkili bir şekilde kurtulmak mümkündür. Bu uygulamalar son derece konforlu ve ağrısız bir şekilde gerçekleştirilirler ve etkileri çoğu hastada ilk seanstan itibaren hissedilmeye başlar.

Sigara Bırakma Merkezi Ne Yapar?

Sigara bırakma Ankara merkezinde, sigarayı bırakma sürecini kolaylaştıran özel uygulamalar gerçekleştirilir. Bu uygulamaların başında da biorezonans tedavisi veya mora terapisi olarak bilinen işlem gelir. Bahsi geçen işlem sigaranın vücutta yol açtığı frekans bozulmalarını ve disharmonizasyon sorununu ortadan kaldırır. Böylece birey sigara içmek için hissettiği yoğun isteği kaybeder ve çok daha kolay bir şekilde sigarayı bırakır.

sigara bırakma AnkaraSigarayı Bırakmanın Faydaları Nelerdir?

Sigarayı bırakmanın hem fiziksel hem de mental sağlık üzerinde saymakla bitmeyen yüzlerce faydası vardır. Bu faydaların arasında şunlar yer alır:

 • Kandaki oksijen seviyesi normale döner ve dokular daha çok oksijenlenir.
 • Cilt yenilenme süreçleri hızlanır ve cilt gençleşir.
 • Kalp krizi ve damar tıkanıklığı riski önemli ölçüde azalır.
 • Başta akciğer kanseri olmak üzere pek çok kanserin ortaya çıkma riski azalır.
 • Birey çok daha enerjik bir yapı kazanır.
 • Fiziksel aktiviteler çok daha kolay ve rahat bir şekilde gerçekleştirilebilir.
 • Depresyon ve anksiyete gibi sorunlardan kurtulunabilir.
 • Aşırı stres gibi sorunlar ortadan kalkar.

Bahsi geçen örneklerin tamamı bireyin yaşam kalitesini önemli ölçüde arttırırlar ve hatta bireyin sağlıklı bir şekilde, çok daha uzun süre yaşamını sürmesine katkı sağlarlar.

Sigarayı Bırakmak Neden Zor?

Sigarayı bırakmanın zor olmasının en önemli nedeni sigara içerisinde bulunan nikotin isimli maddenin insan vücudunda oldukça güçlü bir bağımlılık ve yoksunluk tepkisine yol açmasıdır. Sigara yoksunluğu veya nikotin yoksunluğu olarak bilinen durum, sigarayı bırakma sürecinde bireyde hem fiziksel hem de psikolojik zorlanmaya neden olabilir. Mora terapi gibi uygulamalar bu sürecin birey için çok daha kolay bir şekilde devam etmesine katkı sağlarlar.

Sigarayı Bırakmak Kilo Aldırır Mı?

Halk arasında sigarayı bırakmak ile kilo almak arasında doğrudan bir bağlantı olduğu düşünülmektedir. Ancak bu kanı genel olarak yanlış ve eksiktir. Sigara içerisinde bulunan nikotin isimli uyarıcı madde, bireyin iştahını baskılamaktadır. Bu da bireyin kilo almasını belli ölçüde zorlaştırmaktadır. Bununla birlikte nikotin alımı durduğunda birey yeniden sağlıklı seviyelerde beslenmeye başlar. Ancak sigara bağımlılığının yeri gıda bağımlılığı ile doldurulursa birey bu süreçte ihtiyaç duyduğundan çok daha fazla kalori alır. Bu da kilo almasına yol açar. Mora terapi ile sigara bırakma terapisi sayesinde bu gibi olumsuz durumlar da etkili bir şekilde önlenebilir.

Sigara Bırakma Ankara Terapisi Nedir?

Sigara bırakma terapisi, sigarayı bırakma sürecini kolaylaştıran ve bireyin başarılı bir şekilde sigarayı bırakmasını sağlayan, özel bir uygulamadır. Sigara bırakma terapisi halk arasında mora terapi veya biorezonans tedavisi gibi isimlerle de bilinmektedir. Bu tedavi sırasında, klasik sigara bırakma tedavilerinde olduğu gibi nikotin içeren araçlar veya ciddi yan etkileri olan ilaçlar kullanılmaz. Vücutta sigara isteği uyandıran frekansların ortadan kaldırılması ile sigara içme isteği azaltılır ve böylece sigara bırakma süreci desteklenir.

Mora Terapi İle Sigara Bırakmanın Avantajları Nelerdir?

Mora terapi ile sigara bırakmanın avantajları arasında şunlar yer almaktadır:

 • Ağrısız bir uygulamadır.
 • Hasta için oldukça konforludur.
 • Herhangi bir yan etkiye yol açmaz.
 • Hastane yatışı gerektirmez.
 • Uygulamadan sonra eve dönülebilir veya günlük yaşama devam edilebilir.
 • Sigara içme isteğini azaltma konusunda son derece başarılıdır.

Mora terapi ile sigara bırakmanın avantajları bu şekilde sıralanabilir.

Biorezonans Sigara Bırakma Ankara Tedavisi Nasıl Yapılır?

Biorezonans sigara bırakma tedavisi, mora terapi ile sigara bırakma olarak da bilinir ve son derece konforlu bir şekilde yapılır. Bu uygulama sırasında ilk olarak nikotin içeren tütün ürünü, özel bir tüpün içindeyken mora terapi cihazına yerleştirilir. Daha sonra özel bir koltukta oturmakta veya uzanmakta olan bireyin ayaklarına ve ellerine elektrotlar yerleştirilir. Cihaz, içerisine yerleştirilen tütün ürününden aldığı zararlı frekansları tersine çevirir ve elektrotlar yardımı ile bireyin vücuduna verir. Böylece terapi başarıyla tamamlanmış olur. Biorezonans ile sigara bırakma tedavisi genellikle 45 dakika kadar sürmektedir ancak tedavinin 2 saate kadar uzaması mümkündür.

Call Now Button