Sigara Bırakma Yolları Nelerdir?

Sigarayı bırakmanın pek çok yolu vardır. Bunlar arasında nikotin içeren bantlar veya sakızlar kullanmak, psikoterapi almak, ilaç kullanımı ve benzer uygulamalar yer almaktadır. Ancak bu uygulamaların çoğu sigaradan alınan nikotini başka bir etken madde ile değiştirme yolu ile yapılır. Bu yüzden de birey nikotin alma ihtiyacından kurtulmaz. Bununla birlikte mora terapisi olarak bilinen uygulama, sigarayı bırakma da çok daha etkili, başarılı ve kalıcı bir çözüm yolu oluşturmaktadır. Mora terapisi sayesinde sigara kulanım isteği azaltılabilir ve kısa bir sürede bireyin sigarayı tamamen bırakması sağlanabilir.

Mora Terapi İle Sigara Bırakma Ne Kadar Sürer?

Mora terapi ile sigara bırakma tedavisi genellikle 45 dakikalık bir seansta tamamlanmış olur. Ancak bazı durumlarda uygulamanın süresi artış gösterebilir. Mora terapinin tek seansı genellikle yeterli olmaktadır. Ancak bazı bireylerde birkaç hafta içerisinde ek destek seansı gerçekleştirilebilmektedir. Sonrasında da 3 aylık aralıklarla pekiştirici seanslara ihtiyaç duyulabilmektedir.

Mora Terapi İle Sigara Bırakma Nasıl Olur?

Mora terapi ile sigara bırakma uygulaması, sigaranın vücutta neden olduğu disharmoni sorununu ve frekans bozulmalarını gidermek için yapılır. Bahsi geçen sorunlar bireyin yoğun bir nikotin tüketme ihtiyacı duymasına yol açarlar. Mora terapi sayesinde bu frekans bozulmaları ortadan kaldırılabilir ve onlara bağlı ortaya çıkan sigara tüketim ihtiyacı giderilebilir. 

Ankara Mora Terapi İle Sigara Bırakma Fiyatları 2024

Ankara mora terapi ile sigara bırakma fiyatlar ve benzer konular hakkında bilgi almak için Berk Mora Terapi ile iletişime geçebilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Call Now Button